Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to zawsze ważne wydarzenie. 1 czerwca to radosny dzień dla wszystkich dzieci. W tym roku uczniowie klas 1-3 uczciły ten dzień w pirackim stylu. Pani wicedyrektor przywitała dzieci: „Ahoj przygodo!” i życzyła udanej zabawy.

,,Hej, hej, heja ho

jest nas tu piratów sto

Hej, hej, heja ha

nas piratów każdy zna

Hej, hej i ole

dziś w piratów bawmy się

Hej, hej i ola

to zabawa jest i gra.”

Tą przyśpiewką zaczęła się piracka przygoda. Pani wicedyrektor przeczytała również list znaleziony w butelce. Dzielni poszukiwacze pirackich przygód musieli wyruszyć w morze i dotrzeć na bezludne wyspy, na których były pozostawione dla nich zadania.  Po ich wykonaniu czekał na nich skarb.

Na pierwszej wyspie czekała na dzieci ,,Lina”, czyli zabawa w przeciąganie. Na kolejnej wyspie czekała foto budka i piękny morski krajobraz do wspólnych zdjęć. Trzecia wyspa to ,,Podwodny świat” czyli kolorowanie farbami na płótnie. Wyspa czwarta to ,,Poszukiwanie skarbu” - ukryty w butelce list od kapitana oraz mapa były pierwszą wskazówką do odnalezienia skarbu. Na ostatniej wyspie dzieci grały i bawiły się w pirackie gry w klasach. Nasi dzielni piraci wykonali śpiewająco wszystkie powierzone im zadania.

,,Ahoj, piraci!”

Klasa Ia: