Platon powiedział: „Wiedza nabyta pod przymusem nie trzyma się głowy”. Nie jest tajemnicą, że uczniowie w szkole mają obowiązek uczenia się. Jednak współczesna szkoła sprawia, aby wiedza bardziej „trzymała się naszych głów”. Dzieci w sposób poznawczy, odkrywczy, indywidualny mogą zdobywać wiadomości i umiejętności. Aktywny udział w programie edukacyjnym”Odkrywca” sprawia uczniom dużo przyjemności i satysfakcji.
W tym roku szkolnym, wzorem roku ubiegłego, działa Klub Odkrywca składający się z trzydziestoosobowej grupy uczniów (z klas Va, VIa, VIb), którzy zgłosili się dobrowolnie.
W pierwszym etapie zajęli się dwoma zagadnieniami z przyrody pt.”Dzika pasja” i „Wielki skok”oraz jednym z historii pt.”Umysł Leonarda”.
Z wymienionymi tematami najlepiej poradzili sobie następujący uczniowie: Aleksandra Baranowska, Julia Waleńska, Nikodem Waleński, Mikołaj Maciołka.
Gratuluję i życzę dalszego owocnego zdobywania wiedzy bez przymusu:)