PRZYTUL się do DRZEWA

Najstarsze przedszkolaki z naszej placówki z grup „Misie”, „Zajączki” oraz „Jeżyki” wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii PRZYTUL się do DRZEWA. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uwrażliwienie na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Nasza miłość do lasów jest w stanie ochronić je przed niebezpieczeństwem.

Wykorzystując piękną, słoneczną pogodę 22 września przedszkolaki udały się na kasztanówkę. W czasie spaceru dzieci nie zapomniały o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez ulicę. Po dotarciu do celu obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie. Dostrzegły niezwykle piękne, jesienne barwy, które zdobiły drzewa i krzewy. Z zapałem zbierały kasztany. Przedszkolaki z czułością potraktowały drzewa, otoczyły je swoją miłością. Mamy nadzieję, że drzewa podczas naszej obecności czuły się bezpiecznie, a i my zyskaliśmy coś dla siebie - poczuliśmy spokój, harmonię wewnętrzną, odprężenie i beztroskę.