Dzień Jabłka

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące… Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

28 września przedszkolaki z grup „Misie”, „Jeżyki” oraz „Zajączki” obchodziły Dzień Jabłka. Celem tego dnia i wspólnej zabawy było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów, jako źródła witamin, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania oraz utrwalenie wiadomości na temat jabłek. Już od samego rana można było przypuszczać, że to wyjątkowy dzień, ponieważ „Misie” ubrane były na kolor zielony oraz czerwony. Obchody Dnia Jabłka  rozpoczęto od rozmów na temat jego wyglądu, koloru, wielkości, kształtu oraz smaku, omówiono jego budowę i cykl rozwoju oraz walory zdrowotne. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Każda grupa wykonała pracę plastyczną przedstawiającą jabłko. Po emocjach związanych z zabawą najbardziej oczekiwanym punktem dnia był jabłkowy poczęstunek. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu.