Spotkanie z leśniczym.

20 października 2023r. do naszego przedszkola przybył pan leśniczy Bartosz Kulawinek z Nadleśnictwa Antonin – tata Gabrieli Kulawinek z grupy „Żabki”. Celem spotkania było: zapoznanie dzieci z pracą leśnika, zaprezentowanie munduru, zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania leśnych zwierząt w okresie zimy, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębianie wiadomości na temat zwierząt żyjących w środowisku leśnym, uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz z nauczycielkami. Leśniczy opowiedział o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówił o zwierzętach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie (m.in. zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami). Dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom przetrwać zimę. Pan leśniczy przyniósł do naszego przedszkola mnóstwo materiałów dydaktycznych, za które bardzo serdecznie dziękujemy oraz prześliczny karmnik dla ptaków i budki lęgowe. Serdecznie dziękujemy za przybycie i tak ciekawe spotkanie.