Głośne czytanie!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001r. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska.

Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia.

Dlatego też w piątek 29 września, od samego rana przed naszą szkołą rozlegało się głośne czytanie, starsi koledzy czytali młodszym. Uczniowie klas 4 usłyszeli fragment książki Czerwone krzesło z serii Magiczne drzewo Andrzeja Malieszki.

Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci naszych czytelników do odwiedzenia szkolnej biblioteki i zapoznania się z losami bohaterów czytanej książki oraz przeczytania innych pozycji z tej serii.