Europejski Dzień Logopedy

6 marca obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Tego dnia w holu naszej szkoły pojawiła się gazetka informacyjna na temat czynników mających pozytywny wpływ na rozwój mowy dziecka.

W tygodniu, w którym obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy, na uczniów czekały wyjątkowe zadania. Uczniowie klas I-III otrzymali zadania do wykonania w domu. Klasy pierwsze ozdabiają w wybrany przez siebie sposób węża i syczą jak wąż. Klasy drugie kolorują i wycinają rybki, a następnie, za pomocą słomki, przenoszą do akwarium. Uczniowie z klas trzecich dopisują rymy do podanych wyrazów. Chętni uczniowie karty pracy umieszczają w pudełkach, które znajdują się obok gabinetu logopedy. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

W obchody tego wyjątkowego zostali włączeni również uczniowie klas IV- VIII. Na drzwiach sal lekcyjnych zastali kartki z łamańcami językowymi do oderwania i zaprezentowania koledze lub koleżance.

Na zajęciach logopedycznych uczniowie wykonali dmuchajki - zwierzątka, które mają im służyć do ćwiczeń oddechowych w domu.

Myślę, że obchody Europejskiego Dnia Logopedy dostarczyły uczniom wielu pozytywnych wrażeń.