Gra terenowa - "O Konstytucję"- nasze szkolne świętowanie.

We wtorek 30 kwietnia, w piękny słoneczny dzień uczniowie naszej szkoły w biało- czerwonych strojach wzięli udział w grze terenowej - "O Konstytucję", czyli o konstytucji nieco inaczej. Młodzież odkrywała kulisy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja 1791r.

Na terenie boiska zostały umieszczone majowe stacje zadaniowe, na których zapisane były pytania, dotyczące wydarzeń związanych z jej uchwaleniem. W ramach gry uczniowie otrzymali list od króla Stanisława Augusta Poniatowskiego z instrukcją do pracy. Z pomocą Monitora Królewskiego wyszukiwali odpowiedzi i zapisywali je w specjalnie przygotowanej krzyżówce.

Okazało się, że wyjście ze szkolnych ławek i nauka przez zabawę to doskonały pomysł na upamiętnienie majowych historycznych wydarzeń. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i rodością rozwiązywali zadania związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i historią ostatnich lat istnienia I Rzeczpospolitej.

Nagrodą za wspaniałą pracę był "majowy piknik" , czyli poczęstunek w formie pysznej kiełbasy, przyrządzonej na grillu, świeżego chleba i pachnącego placka drożdżowego. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy pomogli nam w organizacji, czuwali nad przebiegiem gry i bezpieczeństwem uczniów.

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, dzięki którym nasza szkolna majówka była też bardzo smaczna - Radzie Rodziców, GS Pępowo, Zakładom Mięsnym Kaczmarek, Piekarni Matuszewscy i opiekunom Samorządu Uczniowskiego.