Poznaj swojego sąsiada - projekt edukacyjny

W tym roku szkolnym klasy 1-3 oraz zerówki przystąpiły do projektu „Poznaj swojego sąsiada”.

Projekt ten miał na celu edukację międzypaństwową dzieci oraz zapoznanie ich z kulturą, tradycją, zwyczajami Polski i Czech poprzez przeprowadzenie multimedialnej lekcji edukacyjnej.

Lekcje obejmowały następujące zagadnienia, takie jak dziedzictwo kulturowe Polski i Czech, symbole narodowe, wybitnych obywateli, zwyczaje oraz podobieństwa i różnice kulturowe obu krajów jak i kultowych bohaterów bajek obu krajów.

W ramach projektu został również zorganizowany konkurs plastyczny pt.„Pocztówka z mojego miasta”, w którym dzieci bardzo chętnie wzięły udział. Dziękuję serdecznie wszystkim klasom i grupom, które wzięły udział w projekcie.