Zwyczaje i obrzędy wielkanocne w Szreniawie

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie jest jedynym tej rangi muzeum rolnictwa w Polsce i jednym z nielicznych i największych w Europie. W swojej działalności nawiązuje do blisko 130-letniej tradycji polskiego muzealnictwa rolniczego. Przez ponad 45 lat swojej działalności Muzeum zgromadziło ponad 20 tysięcy obiektów dokumentujących dorobek kilku pokoleń mieszkańców wsi polskiej. Z tego niezwykłego dorobku kulturowego skorzystali uczniowie klasy 1c. Odwiedzili Muzeum w Szreniawie dnia 14 marca 2024r. W pełni odkryli bogatą ofertę edukacyjną tego miejsca. Ponieważ zbliżają się Święta Wielkanocne pępowska grupa uczestniczyła w zajęciach pt. Zwyczaje i obrzędy wielkanocne.

Dzieci obejrzały świąteczne przedstawienie, wzięły udział w warsztatach plastycznych podczas których ozdabiały gęsie jaja zamieniając je w radosne pisanki. Złożyły wizytę u zwierząt w budynkach inwentarskich i na wybiegach, zwiedziły okolicznościowe wystawy: Wielkanoc w Szreniawie – stół wielkanocny w pałacu i zagrodzie wiejskiej.

Był czas na wspólne spotkania przy stole, spacery i rozmowy ze szkolnymi przyjaciółmi. Pogoda w tym dniu wyjątkowo dopisała.