Wydarzenia - 2025/2026
Rozstrzygnięcie konkursu „Mój rodzinny obiad” dla dzieci 5/6 letnich i klas 1–3
- Szczegóły
- Autor: Jolanta Nowacka i Joanna Grobelna
- Read Time: 2 mins
Z radością informujemy o rozstrzygnięciu szkolnego etapu konkursu plastycznego pt. „Mój rodzinny obiad”, skierowanego do dzieci 5/6 letnich i uczniów klas 1–3, którego organizatorem była Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu.
Celem konkursu było uświadomienie dzieciom i ich rodzinom, jak ważną rolę odgrywa wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków w codziennym życiu oraz jak silnie wpływa ono na zdrowie fizyczne i psychiczne. Wspólne obiady to nie tylko okazja do rozmowy i budowania bliskich relacji, lecz także istotny element kształtowania zdrowego stylu życia.
Na konkurs wpłynęło kilka pomysłowych prac. Uczniowie przedstawili swoje ulubione potrawy, rodzinne zwyczaje oraz wyjątkową atmosferę towarzyszącą wspólnym posiłkom. Każda praca była niepowtarzalna i pełna dziecięcej kreatywności.
Laureatką konkursu została uczennica klasy IB – Julia Bogdańska, której praca zakwalifikowała się do etapu powiatowego.
Pozostali uczestnicy konkursu to uczennice klasy IIC:
- Gabriela Giezek
- Jowita Sikora
- Alicja Sobuś
Mamy nadzieję, że konkurs będzie inspiracją pielęgnowania rodzinnych tradycji i poprzez zaangażowanie dzieci w przygotowanie potraw, nauczą się komponowania pełnowartościowych, zbilansowanych posiłków oraz świadomego wyboru zdrowych produktów. Dziękujemy za zaangażowanie, pomysłowość oraz włożony wysiłek. Każda praca zasługuje na uznanie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!


Światowy Dzień Sztuki
- Szczegóły
- Autor: Jagoda Wojciechowska, Lidia Machowska
- Read Time: 1 min
15 kwietnia, w Światowy Dzień Sztuki, uczniowie klas 1a i 1c pojechali na wycieczkę do Rogalina. Zwiedzali piękny pałac oraz jego zabytkowe wnętrza, a największe wrażenie wywarła na nich bogato wyposażona biblioteka. Następnie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w Rogalińskiej Galerii Obrazów, gdzie mieli okazję z bliska przyjrzeć się wyjątkowym dziełom sztuki. Dowiedzieli się, jak powstają obrazy oraz co mogą przedstawiać i wyrażać. Na zakończenie, w promieniach wiosennego słońca, uczniowie spacerowali po parku, podziwiając budzącą się do życia przyrodę. Wycieczka była wspaniałym i pełnym wrażeń doświadczeniem dla wszystkich uczestników.
„Bezpieczni na drodze, szaleni na trampolinach.”
- Szczegóły
- Autor: E.P. Andrzejewscy, Zuzanna Neuhoff-Ley
- Read Time: 3 mins
W dniach 13 i 16 kwietnia 2026 roku uczniowie klas czwartych, wraz z opiekunami, udali się na wycieczkę do Leszna. Celem wyjazdu była edukacja w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz aktywna rekreacja, promująca zdrowy styl życia. Pierwszym punktem naszej wycieczki był pobyt w Miasteczku Ruchu Drogowego i sprawdzenie umiejętności jazdy na rowerze, w warunkach przypominających realny ruch uliczny oraz promowanie aktywnego stylu życia.
Po dotarciu na miejsce czekali na nas funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Lesznie. Panowie policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa na drodze oraz zasady zachowania się na terenie miasteczka rowerowego. Nasi uczniowie mieli okazję ćwiczyć jazdę na rowerze po profesjonalnie urządzonym miasteczku z sygnalizacją świetlną i prawdziwymi znakami drogowymi, pod czujnym okiem policjantów z tzw. „drogówki”.
Pobyt w Miasteczku Ruchu Drogowego był bardzo pouczający. Choć uczniowie wykazali się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego, to nie zawsze w praktyce „wychodziło” wszystko bezbłędnie. Uczniowie otrzymali sporą dawkę instrukcji od panów policjantów. To była doskonała lekcja odpowiedzialności.
Miasteczko Ruchu Drogowego to idealne miejsce do ćwiczeń zachowania się na skrzyżowaniach i przejazdach, bez ryzyka kolizji z innym uczestnikiem ruchu. Jazda rowerem między znakami a sygnalizacją świetlną pozwoliła szybciej przyswoić zasady niż teoretyczna nauka. Wierzymy, że zwiększyła świadomość naszych podopiecznych, że wcale nie jest łatwo być uczestnikiem ruchu drogowego.
Po pełnej wrażeń pierwszej części dnia, uczniowie udali się do Euro Jump – parku trampolin, gdzie mogli skakać do woli, pod czujnym okiem trenera, który czuwał nad przestrzeganiem zasad i dbał o bezpieczeństwo wszystkich naszych wychowanków.
Każdy znalazł dla siebie „coś”, co dostarczyło mu mnóstwo emocji i radości. Dużym zainteresowaniem cieszyło się boisko do piłki nożnej, które zagwarantowało mecze pełne zwrotów akcji i ekscytujących goli. Basen z gąbkami to była kolejna atrakcja, która zapewniała miękkie lądowanie, kiedy dzieci wskakiwały do niego bezpośrednio z trampoliny. Niektórzy poczuli adrenalinę i wiatr we włosach zjeżdżając tyrolką. Ciekawym pomysłem była też gra w siatkówkę „jeden na jednego”, która była bardziej dynamiczna niż w wersji klasycznej.
Pobyt w Euro Jump dostarczył wszystkim dużo pozytywnej energii i dużo śmiechu.Po emocjach przeżytych na trampolinach udaliśmy się na posiłek do McDonalds, a następnie wyruszyliśmy z Leszna w dobrych nastrojach do naszych domów. To były niezwykle udane dni!












