Wydarzenia - 2025/2026
„Makulaturowe love" i wyprawa KT-H do Poznania
- Szczegóły
- Autor: Mirosława Bigaj
- Read Time: 3 mins
„Makulaturowe love"– tak żartobliwie nazwaliśmy akcję zbiórki makulatury na rzecz koła rowerowego, dzięki której jego członkowie mogli zaangażować się w zdobycie funduszy na zaplanowaną w marcu wycieczkę do Poznania. Krótko przed świętami opiekunki koła zwróciły się z serdeczną prośbą do rodziców uczniów pępowskiej szkoły o wsparcie akcji zbierania makulatury na rzecz koła (na koszty transportu wycieczki do Poznania). Akcję, za zgodą Dyrekcji i z pomocą Rady Rodziców oraz p. Zbyszka Waleńskiego, prowadziliśmy od 8 stycznia do połowy lutego (do ferii zimowych). Nawiązaliśmy współpracę z firmą EKOROL B -INVESTMENTS sp. z oo. z Ziółkowa, która zapewniła transport i podstawiła (7 razy) pojemnik na makulaturę. Surowiec ten dostarczali do szkoły uczniowie, rodzice, nauczyciele i pępowskie firmy. Przy udziale całej społeczności szkolnej oraz lokalnych firm uzbieraliśmy przeszło 7 ton (!), a ww. firma z Ziółkowa przelała na konto Rady Rodziców kwotę 1436,40 zł, za co serdecznie dziękujemy. Bardzo dziękujemy również Radzie Rodziców za udostępnienie konta dla potrzeb rozliczenia naszej zbiórki i panu Zbyszkowi Waleńskiemu, bez którego wsparcia utonęlibyśmy w chaosie makulaturowym. Za przekazanie makulatury płynące z serca podziękowania przekazujemy p. Bogusławowi Poprawie i firmie Debon, p. Dariuszowi Kuczyńskiemu i firmie AGII, firmom Borowczyk, Matuszewski, Szpurka i Krajka oraz wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym nasza zbiórka makulatury na cele Koła Turystyczno - Historycznego przy SP w Pępowie nabrała rozmachu! W jedności siła!
Za sprawą zbiórki makulatury długo oczekiwany wyjazd KT-H do Poznania stał się dla jego uczestników "przyjazny finansowo". Wyprawa była bardzo owocna; członkowie koła zwiedzili Muzeum Powstania Wlkp. (po którym oprowadził nas młody, pełen energii i wiedzy o powstaniu przewodnik - pan Adam) oraz Centrum Szyfrów Enigma, w którym członkowie koła nie tylko dowiedzieli się sporo o enigmie i szyfrach wszelakich, ale gimnastykowali swe umysły, łamiąc różne szyfry i rozwiązując logiczne zadania. Spacer po poznańskiej starówce i wizyta w Mc Donaldzie uczyniły program wycieczki jeszcze atrakcyjniejszym. Było kaczo, byczo i indyczo!
opiekunki KT-H
Mirosława Bigaj i Paulina Ficek
Deserkowy zawrót głowy.
- Szczegóły
- Autor: Elżbieta Andrzejewska
- Read Time: 2 mins
12 marca 2026 roku w naszej szkole obchodziliśmy „Stylowy Dzień Kobiet w słodkim wydaniu”. Już od samego rana na pierwszym piętrze pachniało wanilią, cynamonem, czekoladą i różnymi owocami. Wszystko to za sprawą Rodziców uczniów klas 4a i 4b, którzy przygotowali stoisko ze słodkościami. Na paterach i tacach królowały fantazyjne deserki, muffinki, domowe ciasteczka i babeczki. Wszystkie słodkości znikały w mgnieniu oka. Sprzedaż cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i grona pedagogicznego. Kolejki przy stoisku pokazały, że nasi uczniowie to prawdziwe łasuchy o wielkich sercach. Zakupione słodkości można było skosztować w zaaranżowanej z okazji Dnia Kobiet szkolnej kawiarence, która bardzo szybko zapełniała się przedszkolakami i uczniami. Dzięki apetytowi całej społeczności szkolnej udało się zebrać 3621 zł i 10 groszy. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby koła zainteresowań Klubu Młodego Uczestnika Ruchu Drogowego. To był zdecydowanie najsłodszy dzień od początku roku szkolnego.
Za pomoc w organizacji tego wyjątkowego dnia chcę podziękować przede wszystkim rodzicom, którzy wykazali się ogromnym talentem kulinarnym, pani Zuzannie Neuhoff Ley, panu Pawłowi Andrzejewskiemu, wychowawcom klas czwartych - pani Karolinie Sierakowskiej i panu Szymonowi Banaszyńskiemu oraz paniom: Łucji Pietrowskiej i Małgorzacie Krajce.
Konkurs „Mój rodzinny obiad”
- Szczegóły
- Autor: Joanna Grobelna, pedagog szkolny
- Read Time: 1 min
Przedmiotem wojewódzkiego konkursu pod tytułem „Mój rodzinny obiad” jest przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej wspólne przygotowywanie i spożywanie ulubionych potraw.
Celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i ich rodzinom, jak ważną rolę odgrywa wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków w codziennym życiu oraz jak silnie wpływa ono na zdrowie fizyczne i psychiczne. Wspólne obiady to nie tylko okazja do rozmowy i budowania bliskich relacji, lecz także istotny element kształtowania zdrowego stylu życia – angażując dzieci w przygotowywanie potraw, uczymy je komponowania pełnowartościowych, zbilansowanych posiłków oraz świadomego wyboru zdrowych produktów.
Organizatorem konkursu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Poznaniu, przy współpracy powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych
województwa wielkopolskiego.












